Laiptų pakopos

Laiptai yra ne tik priemonė, kuri padeda užlipti į kitą aukštą. Tuo pačiu tai ir akcentas, kuris gali formuoti namuose kuriamą stilių. Karkasas yra tarsi laiptų stuburas, tad jis nulemia kaip atrodys laiptai, kokios formos jie bus. Pakopos – interjerą formuojantis elementas.

Esame pasiruošę sukurti tokias pakopas, kokių pageidauja klientai. Žinoma, tuo pačiu patardami, atsakydami į klausimus bei rekomenduodami.

Laiptų pakopos gali būti gaminamos iš labai įvairių medžiagų:

  1. Medinės laiptų pakopos.
  2. Stiklinės laiptų pakopos.
  3. Betoninės laiptų pakopos.
  4. Metalinės laiptų pakopos.

Dėl plataus pasirinkimo gali būti sunku nuspręsti, kurie tinka, tad rekomenduojame kreiptis į mūsų profesionalus. Svarbu įvertinti ne tik kliento poreikius, tačiau susipažinti ir su namo projektu, jo statybos faze. Tai dažnai nulemia, kokio karkaso ir kokių pakopų laiptai yra pasirenkami.

Estetika. Medinės laiptų pakopos Lietuvoje yra pačios populiariausios. Kodėl? Kadangi tautiečių interjere dažnai dominuoja medis, tad norėdami išlaikyti stiliaus vientisumą renkasi ir medines pakopas. Medienos gaminiai taip pat yra vieni pigiausių, tad norintys sutaupyti turėtų rinktis jas. Itin patraukliai atrodo ir stiklinės laiptų pakopos, tačiau iki šiol jos dažniausiai pasirenkamos biuruose, o ne gyvenamuosiuose pastatuose. Iš kokybiško stiklo gaminamos pakopos yra labai tvirtos bei neslidžios, tad laipiojimas jomis bus patogus.

Tvirtumas. Visos išvardytos laiptų pakopos yra labai tvirtos. Svarbiausia jų kūrimo bei montavimo darbus palikti specialistams. Tiesa, stiklinės ir medinės ne tokios tvirtos ir ne tokios ilgaamžės kaip kad betoninės arba metalinės. Paprasčiausiai medžio bei stiklo paviršius lengviau pažeidžiamas. Tai reiškia, kad nešant labai didelius svorius bei neįprastų gabaritų daiktus reikia saugoti laiptus, turėklus. Visgi, net ir sugadintas paviršius gali būti nesunkiai atnaujinamas.

Kaina. Laiptų pakopos sudaro tik dalį bendros investicijos, kurią reikės skirti galutiniam rezultatui pasiekti. Konstrukcija dažniausiai kainuoja brangiau.  Taip pat iš tos pačios medžiagos pagamintų pakopų kaina gali labai skirtis. Kokios formos? Kiek pakopų? Kokios jos dydžio ir panašiai. Taigi, kiekvienas atvejis yra labai individualus ir norint sužinoti preliminarią kainą siūlome kuo skubiau kreiptis į mus. Todėl laiptų kainos tikrai nesiskiria daug nuo to, kokias pakopas pasirinksite.

Priežiūra. Dažnai sklando mitas, kad stiklinių laiptų priežiūra bus labai sudėtinga. Kadangi stiklas yra padengiamas specialia medžiaga – jį valyti yra labai paprasta ir patogu. Taip pat nesunkiai prižiūrimos ir kitų medžiagos pakopos. Jų valymui užtenka šilto vandens ir muilo, kuris leis paprastai pašalinti nešvarumus.

Montavimo greitis. Natūralu, kad daugelis klientų trokšta kuo greičiau džiaugtis naujais laiptais, tad kartais renkasi tas pakopas, kurios montuojamos greičiausiai. Visgi, pirmiausia negalima skubinti specialistų, kadangi lėtas ir kruopštus darbas garantuoja kokybišką rezultatą. Tuo pačiu montavimo darbai skiriasi priklausomai nuo to, kiek  pakopų reikia montuoti, koks jų dydis ir kokie specifiniai kliento pageidavimai.

Ilgaamžiškumas. Tinkamai sumontuotos bei pagamintos laiptų pakopos tarnaus ilgą laiką ir žmogus paprasčiausiai pamirš apie jų priežiūrą ar keitimą. Žinoma, jos nėra ilgaamžės, tad funkcionalumo metus skaičiuoja dešimtmečiais.

Skirtingos laiptų pakopos pasižymi skirtingomis charakteristikomis, tad tik pasitarę su specialistais atrasite tai, kas geriausiai tinka Jūsų namuose.

Vertindami skirtingus pasiūlymus būtinai atsižvelkite ne tik į stilių, tačiau ir kitus kriterijus, kurie gali nulemti, kurį variantą pasirinksite. Galiausiai, pasitarkite su mūsų specialistais ir Jums bus pasiūlytos ir atitinkamos laiptų pakopos.