Sąvaržiniai laiptai

Sąvaržinių laiptų gamyba

Sąvaržiniai laiptai - puikus pasirinkimas išskirtinumą mėgstantiems žmonėms. Šio modelio laiptai vizualiai atrodo lengvi. Pakopos tarpusavyje sujungiamos taip, tarsi atrodo, kad laiptai kabo ore. Šie laiptai gali būti tiesūs arba posūkiniai.

Išlengvinti laiptai vizualiai palyginus su kitais laiptais atrodo labai manevringai. Laiptai neturi laikančių sijų, pakopos tarpusavyje sujungiamos taip, tarsi atrodytų, kad laiptai būtų pakibę ore. Išlengvintų laiptų konstrukcija yra nesunki. Puiku ir tai, kad sąvaržiniai laiptai labai puikiai išlaiko didelį svorį, tad nereikia pergyventi, kad jais gali tekti nešti sunkius daiktus. Šie laiptai turi stambesnį porankį, nes ant jo kabo dalis laiptų.

Pastaruoju metu populiarėja sąvaržiniai laiptai. Įrengiant tokius laiptus, vienas pakopų kraštas tvirtinamas prie laiptasijos, ši savo ruožtu – prie sienos, o kitas pakopų kraštas sutvirtinamas sąvaržomis.

Dažniausiai lyginant skirtingus laiptus svarstoma, ar labiausiai tinka tiesūs, ar lenkti. Tai priklauso nuo patalpos, kurioje bus statomi laiptai. Statant lenktus dažniausiai formuojama ir aikštelė, kurioje puikiai atrodys gėlės ar kitos gražios smulkmenos, tad pagalvokite, koks interjeras Jums atrodo gražiausias. Bet kuriuo atveju, sąvaržiniai laiptai turėtų būti pritaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, tad pakopos neturi būti labai aukštai viena nuo kitos. Dažniausiai rekomenduojama pakopas atskirti 10 centimetrų aukščiu. Tai universalus aukštis, kuris puikiai tinka tiek vaiko, tiek suaugusio žingsniams.

Taip pat apgalvokite, kokios spalvos laiptai labiausiai tiks prie susikurto namų interjero. Nuo tamsesnių, kurie dažniausiai komponuojami modernaus stiliaus namuose iki labai šviesių, kurie puikiai atrodo klasikinio interjero aplinkoje.