Laiptų matavimas

Laiptų matavimo darbai

Laiptų projektavimas, gamyba bei montavimas turi būti paliekamas specialistams, kadangi jų patirtis leidžia suteikti kokybiškas paslaugas priimtinomis kainomis. Daugelis žmonių norėdami sutaupyti bando patys susikurti projektus, pagal kuriuos vėliau laiptai yra gaminami. Deja, nepatikrinus skaičių tik po laiko pamatomos klaidos, kurias ištaisyti kainuoja papildomai. Laiptų matavimas yra greitas ir paprastas, tačiau labai svarbus darbas. Kiekvienas milimetras yra labai svarbus ir gali nulemti kokybišką laiptų išsidėstymą.

Kiekvieną dieną vidaus laiptais mes lipame kelis kartus, tad norisi, jog jie stovėtų stabiliai, laipiojimas jais būtų saugus ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams bei gyvūnams. Pavyzdžiui, kai sumontuotų pakopų aukštis yra nevienodo aukščio - tai gali būti ne tik nepatogu, tačiau tuo pačiu ir kenksminga sąnariams. Taigi, visus laiptų projektavimo, gamybos bei montavimo darbus reikėtų palikti profesionalams. Tuomet ir galutinė laiptų kaina bus optimali.

Laiptų matavimas turi būti itin atsakingas tokiu atveju, kai skaičiuojama, kiek pakopų ir kokio aukščio viena nuo kitos jos turėtų būti. Dažniausiai pasirenkamas optimalus 17-20 centimetrų atstumas, kuris puikiai tinka tokiu atveju, kai laipiojama dažnai ir norisi, kad tai būtų paprasta ir patogu. Nepatyrę matuotojai labai dažnai daro viską iš akies, kadangi galvoja, kad nėra skirtumo ir kad kelios pakopos gali būti kiek aukščiau arba žemiau nei kitos. Priešingai, kaip jau minėjome, tai gali sukelti daugiau problemų nei galėjote pagalvoti.

Galvodami apie pačios pirmos ir paskutinės pakopos aukštį taip pat nereikia jų atskirti nuo visų kitų. Kartais žmonės patys projektuodami ir matuodami laiptus nusprendžia, kad pati pirma ir paskutinės pakopos turi būti keliais centimetrais didesnės, nes taip turėtų būti patogiau. Tačiau net tie keli centimetrai yra labai reikšmingas kriterijus ir labai reikšmingas atstumas, kuris gali lipant sukelti nepatogumų. Laiptų matavimas ir reikalingas tam, kad visos pakopos būti vienodo dydžio ir vienodu atstumu. Juk kitu atveju matavimo darbai net nebūtų reikalingi, kadangi su kelių centimetrų paklaida laiptelius galima sumontuoti nesunkiai. Šiuo atveju tikslumas labai svarbus, tad jam reikia skirti dėmesio.

Štai laiptų ilgus dažniausiai nėra labai ribojamas, kadangi dažnai priklauso nuo galimybių. Patalpa, kurioje bus laiptai, pati “pasako” kokio ilgumo laiptai labiausiai tinka. Visgi, kad ir kokio dydžio patalpa yra - mažesni nei 50 cm laiptai nerekomenduojami, kadangi lipimas jais gali būti nepatogus. Juk ne tik jais vaikščiosite, tačiau taip pat ir nešitės daiktus, nešulius. Žvelkite į priekį  ir užsitikrinkite, kad laipiojimas laiptais bus patogus.

Galvodami apie laiptų plotį taip pat nepamirškite ir turėklų, kurie dažniausiai atsiveria į laiptų pakopas, montuojami greta jų. Tokių atveju prie pasirinktų laiptų ilgio dar reikia pridėti mažiausiai dešimt centimetrų, kurie yra skirti turėklų montavimui ir laisvam naudojimui.

Akivaizdu, kad laiptų matavimas yra sudėtingas ir labai kruopštus darbas. Keli centimetrai gali visiškai sugadinti montuojamus laiptus, tad siūlome ir projektavimo darbus palikti mums. Ilgametė patirtis leidžia ne tik pastebėti detales, tačiau tuo pačiu išpildyti ir klientų norus. Turėkite tokius laiptus, kuriais bus ne tik malonu vaikščioti, tačiau kurie tuo pačiu bus išskirtiniu namų akcentu.

Papuoškite pabodusį namų interjerą išskirtiniais laiptais, kurie leis patogiai vaikščioti ir gėrėtis savo namais. Nuo tamsesnių, kurie dažniausiai komponuojami modernaus stiliaus namuose iki labai šviesių, kurie puikiai atrodo klasikinio interjero aplinkoje.