Laiptų karkasas

Laiptų karkasas – stuburas, kuris išlaiko skirtingų medžiagų laiptų pakopas, turėklus ir kitas detales. Svarbu, kad laiptų karkasas būtų itin tvirtas, tikslus ir kokybiškas. Kokybiškam karkasui pagaminti būtina profesionalų pagalba, kadangi savarankiškai per nežinojimą dažnai padaroma įvairiausių klaidų.

Laiptų karkasas įprastai būna dviejų rūšių:

  1. Laiptai su centrine laiptasija. Tai dažniausiai pasirenkama ir pati populiariausia karkaso konstrukcija. Jiems yra naudojama viena sija, prie kurios pagal poreikius tvirtinamos atitinkamos laiptų pakopos. Centrinės laiptacijos stilius, plotis, dydis ir kiti veiksniai varijuoja priklausomai nuo kliento poreikių. Konstrukcija gali būti ir gana siaura (nesiekti 10 cm) ir plati (viršyti 20 cm plotį).
  2. Laiptai su dviguba laiptasija. Šio tipo laiptasija yra montuojama ant dvigubo karkaso. Jai pagaminti naudojami lengvesni ir mažesnio profilio vamzdžiai, taigi laiptai atrodo tarsi pakibę, lengvesni.

Priklausomai nuo pasirinkto laiptų karkaso skiriasi ir laiptų pakopos, kurios taip pat labai varijuoja: tiek medžiagomis, tiek stiliumi, pločių bei kitais kriterijais.

Laiptų karkasas detaliau skirstomas pagal tai, iš kokios medžiagos jis yra pagamintas. Skiriantis medžiagai skiriasi ir laiptų techninės savybės.

Medinis karkasas

Medinis laiptų karkasas – vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Medis – tvirta, ilgaamžė ir kokybiška medžiaga leidžianti sukurti itin manevringą laiptų karkasą.

Medinis karkasas įrengiamas jau vėlesnėje namų statybos proceso etape. Taip apsaugomas medinis karkasas nuo pažeidimų, kuriuos galima sukelti statybų metu atliekant kitus darbus.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kokia mediena yra naudojama.

Betoninis karkasas

Betoninis karkasas įrengiamas ankstyvoje namų statybos fazėje. Kadangi iš betono gaminamas karkasas, o vėliau ir laiptasija, yra gana masyvi – jie dažniausiai pasirenkami negyvenamo tipo pastatuose: biuruose, pramoniniai pastatai ir panašiai. Betoniniam karkasui ir laiptams reikia vietos.

Betoninio karkaso konstravimas bei pačių laiptų sudėjimas yra labai kruopštus, tad būtina darbus palikti specialistams.

Metalinis karkasas

Metalinis karkasas itin tvirtas ir puikiai išlaiko net ir labai dideles svorio apkrovas. Tuo pačiu metalinis karkasas atrodo gana lengvas, puikiai tinka tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus namuose. Ant metalinio karkaso sėkmingai montuojamos įvairių medžiagų laiptasijos.

Metalinis karkasas taip pat gali būti įrengiamas ankstyvoje statybų fazėje.

Šiuolaikinis karkasas kuriamas taip, kad neužgoštų pačių pakopų, būtų tarsi nepastebimas. Svarbu, kad jis neužstotų ne tik pakopų, tačiau ir šviesos. Ypač tokiu atveju, kai montuojami konsoliniai laiptai, kurie tarsi „kaba ore“. Jeigu nusprendėte pasirinkti betoninį karkasą, kuris yra masyvus – apgalvokite, kaip laiptai bus dekoruojami, kokius akcentus derinsite, kad patalpa atrodytų skoningai. Tiesa, laiptai gali būti viso namo akcentas. Tokiu atveju jie turi būti didžiausi ir sulaukiantys daugiausia dėmesio.

Anksčiau ar vėliau teks keisti laiptų pakopas, kadangi nėra nieko amžino. Tačiau karkasas keičiamas kur kas rečiau. Dažniausiai greičiausiai susidėvi medinės pakopos, o norint jas pakeisti dažniausiai tenka keisti ir karkasą. Priešingai nei turint betoninį arba metalinį karkasus. Jų laiptų pakopas galima pakeisti palikus tuos pačius karkasus.

Medinis laiptų karkasas įsirengiamas tik tuomet, kai baigiama visa namų apdaila. Priešingai nei betoninis ar metalinis, kurie formuojami pačioje pradžioje. Ar tai pliusas, ar minusas – spręsti gali kiekvienas. Jeigu medinį karkasą montuos profesionalai – jie nepažeis sutvarkyto namo vidaus.

Skirtingiems namams labai dažnai tinka skirtingas karkasas, tad norėdami įvertinti, koks geriausia tinka Jums – kreipkitės. Patarsime, padėsime pasirinkti geriausią ir labiausiai tinkamą variantą.